Minaur a condus 3-2 (6), după care a primit trei goluri la rând: 5-3 (10). Cele două echipe merg cap la cap până la 10-9 (19), după care iar vine o triplă a gazdelor și un finiș mai bun, astfel că prima parte s-a încheiat cu 16-12. N-a mers poarta deloc la noi, nici în prima parte, nici în a doua, noroc însă cu trei aruncări de la 7m parate.

Cisnădie se duce la șase goluri: 21-15 (40), după care Minaur joacă excelent în apărare și izbutește să nu primească niciunm gol timp de 9 minute și să înscrie de cinci ori: 21-20 (49). Gazdele mențin controlul până la 25-23 (53), după care apărările își intră în rol: Seraficeanu reduce din diferență, apoi înscrie A. Predoi, pentru că Szolosi să reducă distanța la o lungime. Se ratează mult, apoi Andreea Popa înscrie din 7m cu două minute jumătate înainte de final. Mai sunt 14 secunde și Măgura beneficiază de un 7m, dar Măzăreanu prinde la Ada Moldovan. Mai avem un ultim atac, iar Burlachenko încearcă să înscrie în ultimele două secunde, dar balonul lovește blocajul advers.