Ieri,17 decembrie a.c., la ora 16.15, polițiștii din Vișeu de Sus au fost sesizați despre producerea unui accident rutier pe D.N. 18, în localitatea Moisei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_61bde09fb68b2.jpg&w=800&h=480&q=60)
Deplasați la fața locului, polițiștii rutieri au constatat faptul că un tânăr de 24 de ani din Borșa, aflat la volanul unui autoturism condus din direcția orașului Borșa spre Moisei, a intrat pe contrasens și a lovit stâlpul de electricitate alăturat drumului public.
În urma impactului a rezultat decesul conducătorului auto de 24 de ani și vătămarea corporală a unei minore de 15 ani din Borșa, pasageră pe locul din dreapta față în autoturism.
Cadavrul a fost transportat la morga spitalului din Borșa în vederea efectuării necropsiei, iar minora a fost transportată la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.