Ieri dimineaţă poliţiştii de la Postul de Poliţie TF Vişeu de Jos au fost anunţaţi de un mecanic de locomotivă că a acroşat o autoutilitară pe o trecere la nivel cu cale ferată.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/o-masina-a-fost-lovita-de-trenul-timisoara-sighetu-marmatiei-intre-statiile-petrova-si-leordina.jpg&w=800&h=480&q=60)
La faţa locului poliţiştii au constatat că între staţiile CFR Petrova şi Leordina, locomotiva care tracta trenul Regio 4135 Timişoara - Sighetu Marmaţiei, a surprins şi acroşat o autoutilitară care nu s-a asigurat la trecerea la nivel cu calea ferată. Trenul a avut o întârziere de cinci minute, iar în urma accidentului nu au rezultat victime ci doar pagube materiale.
Poliţiştii continuă cercetările şi la finalizarea lor vor propune măsuri.