Ieri seară a fost mare agitație în PTF Sighet. Autoritățile ucrainiene au extrădat în România un maramureșean care avea de executat în țară o pedeapsă la închisoare cu executare.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/o-persoana-urmarita-international-a-fost-extradata-din-ucraina-in-romania.jpg&w=800&h=480&q=60)
Vasile V. în vârstă de 25 de ani din Valea vișeului, condamnat de către Judecătoria Vişeu de Sus la 3 ani şi 6 luni închisoare pentru săvârşirea infracţiunii de complicitate la contrabandă, a fost preluat aseară după orele 18 de către autoritățile române.
Acesta a fost condus la sediul IJPF Maramureș și ulterior, tot ieri seară, a fost transportat în Baia Mare și predat Inspectoratului de Poliție al județului Maramureș în vederea efectuării formalităților de predare către Penitemciar.