Ieri, 21 martie, la ora 14.03, polițiștii Secției 5 Ocna Șugatag au fost sesizați de către o femeie cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către soțul său.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_623a16141c50c.jpg&w=800&h=480&q=60)
Deplasați la domiciliul acestora din localitatea Budești, polițiștii au identificat apelanta care a relatat faptul că în timp ce se afla la domiciliu împreună cu soțul său, un bărbat de 48 de ani, a agresat-o fizic și verbal, provocându-i leziuni.
În cauză, polițiștii au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele bărbatului, au întocmit un dosar penal și efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de violență în familie.