Poliţiştii maramureşeni au depistat în trafic un autoturism ce transporta 1 000 pachete cu ţigări de contrabandă. Întreaga cantitate de ţigări a fost confiscată iar autoturismul a fost indisponibilizat
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/onceti-1000-pachete-cu-tigari-de-contrabanda-confiscate-de-politisti.jpg&w=800&h=480&q=60)
La data de 12 septembrie a.c., în jurul orei 12.00, poliţiştii Secţiei 5 Ocna Şugatag au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe DJ 186 din localitatea Onceşti. La volanul maşinii a fost identificat un bărbat de 44 de ani din satul Berbeşti, comuna Giuleşti.
În urma controlului efectuat, poliţiştii au găsit în autoturism 1 000 pachete cu ţigări netimbrate în România, de provenienţă ucraineană.
Întreaga cantitate de ţigări a fost confiscată iar autoturismul a fost indisponibilizat.
Poliţiştii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracţiunii de contrabandă.