Aseară la ora 18.00, în localitatea Ocna Şugatag a avut loc un accident de circulaţie în urma căruia un pieton a fost accidentat.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/pieton-accidentat-la-ocna-ugatag.jpg&w=800&h=480&q=60)
Acesta, un bărbat în vârstă de 56 de ani, aflat în stare de ebrietate şi fără să poarte îmbrăcăminte cu accesorii reflectorizante, se deplasa pe strada Lacurilor când a fost surprins şi accidentat de un autoturism condus de o tânără în vârstă de 20 de ani. Şoferiţa a fost testată cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se afla sub influenţa alcoolului. Bărbatul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Poliţiştii continuă cercetările şi la final vor propune măsuri