Pietonul care a fost accidentat lunea trecută în urma unui accident rutier ce a avut loc pe bulevardul Republicii din municipiul Baia Mare, a fost identificat de poliţişti.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/politistii-maramureseni-au-identificat-victima-accidentului-din-07-martie-ac.jpg&w=800&h=480&q=60)
Ieri, 08 martie, poliţiştii Biroului Rutier au stabilit identitatea victimei accidentului de circulaţie ce a avut loc în ziua anterioară, pe bulevardul Republicii din municipiul Baia Mare. Astfel, în urma investigaţiilor efectuate, a reieşit că pietonul rănit este un băimărean în vârstă de 44 de ani.
Poliţiştii continuă cercetările iar la finalizarea lor vor propune măsuri.