În 26 februarie a.c., între orele 09.00 - 14.00, în Sighetu Marmaţiei, poliţiştii au acţionat pentru prevenirea şi combaterea comerţului ilicit şi a faptelor care aduc atingere ordinii şi liniştii publice.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/politistii-sigheteni-au-actionat-pentru-prevenirea-comertului-ilicit.jpg&w=800&h=480&q=60)
Participanţii la acţiune au constatat 23 contravenţii, cele mai multe la Legea nr. 61/1991 pentru sancţionarea faptelor de încălcare a unor norme de convieţuire socială, a ordinii şi liniştii publice. Valoarea totală a amenzilor aplicate depăşeşte 2500 de lei. Totodată, poliţiştii au confiscat bunuri în valoare de 310 lei.