Educația se realizează cu multă dedicare și dragoste pentru copii. Atunci când aceste două sentimente sunt prezente, poți depăși mai ușor toate greutățile cu care te confrunți.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_65e0d51feb93b.jpg&w=800&h=480&q=60)
Astăzi, la Fericea, într-un colț de Maramureș, am avut privilegiul să întâlnesc cadre didactice implicate și mulți copii entuziasmați, care au confecționat mărțișoare handmade, pe care le-au expus la un târg cu vânzare dedicat zilei de 1 Martie.
Din banii care se vor strânge se vor achiziționa atât rechizite, cât și materiale didactice necesare pentru elevi.