Rămas bun Gheorghe Chiș membru al Asociației Semnal din Săliștea de Sus, acesta a plecat la cele veșnice. A murit Gheorghe Chiș (Ghiță Muju), un om deosebit cu activitate de excepție la Asociația
Semnal din Săliștea de Sus.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_63ac04581d0b0.jpg&w=800&h=480&q=60)
Gheorghe Chiș (Ghiță Muju), a fost înmormântat la cimititrul din incinta Bisericii Sf. Apostoli „Petru și Pavel” din localitate. Asociația Semnal din Săliștea de Sus, a adus un omagiu pentru colegul lor drag. „Suntem alături de familia îndurerată, Dumnezeu să-l ierte, să-l odihnească, să-i fie țărâna ușoară” – ASOCIAȚIA SEMNAL SĂLIȘTEA DE SUS.