Vineri, 08 aprilie a.c., în jurul orei 21.00, polițiștii Secției 6 Sarasău au fost sesizați prin apel 112 despre faptul că pe D.N. 19, în localitatea Remeți a avut loc un accident rutier.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_625427a29bf36.jpg&w=800&h=480&q=60)
La fața locului, polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 55 din Rona de Jos, aflat la volanul unui autoturism pe D.N. 19, a surprins și accidentat mortal un bărbat de 37 de ani, aflat pe drumul public în calitate de biciclist.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero. Acestuia i-au fost recoltate mostre biologice de sânge pentru stabilirea alcoolemiei.
În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul comiterii infracțiunii de ucidere din culpă.