Informații importante cu privire la circulația autovehiculelor cu ocazia desfășurării expoziției auto-moto "Maramureș Car Show".
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_6644a80d50783.png&w=800&h=480&q=60)
Primăria Municipiului Sighetu Marmației informează că în perioada 17 mai ora 17:00 - 19 mai ora 24:00, cu ocazia desfășurării expoziției auto-moto "Maramureș Car Show", circulația autovehiculelor va fi închisă pe următoarele sectoare de drum:
- Piața 1 Decembrie 1918, de la sensul giratoriu din zona BIG până la sensul giratoriu din dreptul Detașamentului de Pompieri (doar sensul de mers înspre centrul orașului)
- Strada Tudor Vladimirescu, doar zona CEC Bank
- Zona fostei piețe de cereale
Participanții la trafic sunt rugați să circule cu prudență și să respecte indicațiile polițiștilor care vor asigura dirijarea circulației în zonă.