Un tânăr din Rona de Sus, condamnat la executarea unei pedepse privative de libertate pentru comiterea infracţiunii de lovire sau alte violenţe, a fost depistat şi încarcerat ieri de poliţiştii Secţiei 6 Poliţie Rurală Sarasău.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/rona-de-sus-tanar-condamnat-la-doi-ani-si-sase-luni-inchisoare-pentru-lovire-sau-alte-violente.jpg&w=800&h=480&q=60)
Tânărul, în vârstă de 27 de ani, are de executat o pedeapsă de doi ani şi şase luni închisoare.
Acesta a fost depus în Penitenciarul Baia Mare în vederea executării pedepsei.