Miercuri, 04 decembrie a.c., jandarmul aflat în serviciu în postul de pază şi supraveghere acces de la Judecătoria Sighetu Marmaţiei a luat măsurile legale în cazul unui bărbat care a adus jigniri persoanelor aflate pe holul instituţiei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/scandal-pe-holul-judecatoriei-sighet.jpg&w=800&h=480&q=60)
Vasile C. de 66 ani, cu domiciliul în localitatea Sighetu Marmaţiei, pe fondul unor neînţelegeri avute în sala de judecată cu persoanele aflate în litigiu, a adresat injurii şi expresii jignitoare, fiind sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 200 lei.