Un accident de circulație s-a produs în aceată dimineață în Sighetu Marmației, la intersecția străzilor General Mociulschi cu Popa Lupu, în apropiere de Liceul Tehnologic Marmația.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighet-accident-de-circulatie-pe-fondul-neacordarii-de-prioritate-foto.jpg&w=800&h=480&q=60)
Din primele informații se pare că șoferul autoturismului care se deplasa pe Strada General Mociulsci nu a respectat semnificația indicatorului „STOP”, a pătruns în intersecție fără să se asigure și a lovit un alt autoturism care, în urma impactului, a fost proiectat într-un gard.
Martorii aflați la fața locului au declarat pentru Sighet247.ro că ambele mașini circulau cu viteză.
În urma accidentului nu au rezultat victime.