Un șofer începător a blocat complet circulația pe strada ce face legătura dintre străzile Gh. Șincai și Bogdan Vodă (intrarea în sensul giratoriu). Acesta a parcat cu nesimțire în mijlocul drumului, fără să îl intereseze de ceilalți participanți al trafic.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighet-nesimtire-de-incepator-un-sofer-a-parcat-dupa-cum-l-a-taiat-capul-blocand-complet-o-strada.jpg&w=800&h=480&q=60)
Din cauza șoferului nesimțit, mulți alți conducători auto au făcut cale întoarsă, înjurând. Conform declarațiilor martorilor, „șoferul” s-a întors la mașină după cca 30 de minute, s-a urcat la volan și pur și simplu... a plecat. Probabil că a plecat să caute o altă stradă pe care să o blocheze cu nesimțire.
Cei afectați s-au întrebat cu cine o fi făcut șmecherașul școala de șoferi și cum se face că și-a luat permisul.
Reamintim că blocarea cu intenție a drumului public constituie infracțiune și se pedepsește cu închisoare sau amendă penală.