În data de 10 ianuarie a.c., jandarmul din cadrul patrulei de ordine publică de pe raza localităţii Sighetu Marmaţiei, a intervenit pentru a aplana conflictul dintre doi cetăţeni scandalagii.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighet-scandal-in-plina-strada-aplanat-de-jandarmi.jpg&w=800&h=480&q=60)
Doi bărbaţi, Alexandru S. în vârstă de 50 ani şi Zoltan M. în vârstă de 46 ani, după ce au consumat băuturi alcoolice în parcul de pe str. P-ţa 1 Decembrie 1918 din localitate, s-au luat la ceartă în plină stradă spre indignarea cetăţenilor.
Abia după intervenţia jandarmului, recalcitranţii au fost potoliţi, fiind sancţionaţi, fiecare în parte, cu amendă contravenţională în valoare de 200 lei.