Un tânăr condamnat pentru contrabandă şi conducere fără permis a fost identificat de poliţişti şi depus în penitenciar.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighetean-condamnat-la-inchisoare-pentru-contrabanda-si-conducere-fara-permis.jpg&w=800&h=480&q=60)
Poliţiştii din cadrul Biroului de Investigaţii Criminale Sighetu Marmaţiei au acţionat pentru punerea în aplicare a mandatelor de executare a pedepsei închisorii emise de instanţe.
Astfel, poliţiştii au identificat un tânăr de 24 de ani din municipiu, condamnat la 2 ani şi 8 luni detenţie pentru comiterea infracţiunilor de contrabandă şi conducere fără permis.
Sigheteanul a fost încarcerat în penitenciar unde îşi va executa pedeapsa.