La data de 06 februarie a.c., polițiștii din Sighetu Marmației au fost sesizați despre faptul că, un bărbat de 60 de ani, s-ar fi prezentat la o unitate de învățământ din municipiu, pentru a-și vizita nepotul.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_65c61f129f70b.jpeg&w=800&h=480&q=60)
Pe numele bărbatului a fost emis de Judecătoria Sighetu Marmației, un ordin de protecție valabil 12 luni, care a fost încălcat prin prezența bărbatului la unuitatea de învățământ, pe care nepotul său o frecventează.
Ieri, 08 februarie, în urma verificărilor efectuate, s-a dispus măsura reținerii pentru 24 de ore a bărbatului de 60 de ani, sub aspectul comiterii infracțiunilor de amenințare și încălcarea ordinului de protecție.