În urma cercetărilor efectuate de poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale Sighetu Marmaţiei a fost identificat un suspect de comiterea infracţiunii de furt.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/sighetean-suspect-de-furt-identificat-de-politisti.jpg&w=800&h=480&q=60)
Acesta, tânăr în vârstă de 26 de ani din localitate, în 25 noiembrie a.c., a sustras dintr-o locuinţă de pe strada Dragoş Vodă, suma 600 de lei şi un ceas de mână bărbătesc. Suspectul a profitat de faptul că geamul de la baie a fost lăsat deschis şi a intrat cu uşurinţă în imobil. Valoarea totală a prejudiciului cauzat este de 1200 lei.
Cercetările continuă sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat.