Sâmbătă, 11 decembrie 2021, polițiștii din Sighetu Marmației au pus în aplicare un Mandat de Executare a Pedepsei Închisorii emis de Judecătoria Sighetu Marmației pe numele unei femei de 53 de ani din Sighetu Marmației.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_61b7559cd9a55.jpg&w=800&h=480&q=60)
Aceasta este condamnată la 2 ani de închisoare pentru comiterea infracțiunii de delapidare în formă continuată, fiind depusă la Penitenciarul Gherla în vederea executării pedepsei.