Surse din cadrul Inspectoratului de Poliție au declarat în exclusivitate pentru Sighet 247 că cei doi bărbați care au bătut ieri un polițist pentru că le-a confiscat țigările de contrabandă, pe care aceștia încercau să le vândă, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile.
Știre în curs de actualizare.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/surse-agresorii-politistului-batut-ieri-in-piata-agro-alimentara-sighet-arestati-preventiv.jpg&w=800&h=480&q=60)
În data de 9 iulie 2013, doi sigheteni de etnie romă, G.A. și L.D., care se ocupă cu vânzarea de țigări de contrabandă pe aleea de acces la Piața agro-alimentară Sighet, au bătut un agent de poliție. Motivul agresiunii îl constituie faptul că agentul de poliție a confiscat în mai multe rânduri țigări de contrabandă de la agresori.
Vom reveni cu amănunte.