Ieri după masă, la ora 18.16, pe DN 1C din Tăuţii Măgherăuş a avut loc un accident de circulaţie soldat cu rănirea a două persoane.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/tanar-de-22-de-ani-si-minora-in-varsta-de-13-ani-raniti-intr-un-accident-rutier.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un tânăr de 22 de ani, din satul Bozânta Mare, a condus spre Seini un autoturism înmatriculat în Maramureş. Din cauza vitezei excesive, a pierdut controlul direcţiei, a pătruns pe contrasens apoi a părăsit
partea carosabilă prin stânga şi s-a izbit de gardul unui imobil.
În urma impactului conducătorul auto şi o pasageră pe locul din faţă dreapta din autoturism, minoră în vârstă de 13 ani, au fost transportaţi la spital dar nu au rămas internaţi. Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se află sub influenţa alcoolului. Cercetările continuă.