Teatrul pentru copii și tineret Colibri anunță cu drag publicul că, începând de sâmbătă, 8 mai 2021, se poate bucura din plin de spectacole, după o pauză de o lună de zile, alături de actorii dragi, de povești, păpuși și personaje minunate. Spectacolele de care ne vom bucura în luna mai sunt: De-a capra cu trei iezi, Gogoașa și Năzdrăvanul Petrișor, Zâna Tăiețeilor, Prințul Broască, Cenușăreasa, Ursul păcălit de vulpe, Puiul de Om din Cartea Junglei, Povestea celor trei purceluși.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/teatrul-colibri-redeschide-sala-de-spectacole-din-8-mai-.jpg&w=800&h=480&q=60)
Sâmbătă, 08 mai 2021, la ora 18:00 este programat spectacolul De-a capra cu trei iezi, adaptare după Ion Creangă, scenariul şi regia Iulia Cârstea, muzica Alexandru Iosub, cu: Oana Stancu, Ionica Dobrescu, Alis Ianoș, Iulia Cârstea, Daniel Mirea, Emanuel Popescu.
Duminică, 09 mai 2021, ora 11:00 este rezervată spectacolului Gogoașa și Năzdrăvanul Petrișor, adaptare după povești populare rusești, scenariul și regia Alla Cebotari, pe care o regăsim și în distribuție alături de actorii Emanuel Popescu și Daniel Mirea. Scenografia este semnată de Iulia Goanță, iar muzica de Alin Macovei - Moraru.
Biletele se vor putea procura de la Agenţia Teatrului Colibri, începând de marți, 4 mai 2021, între orele 10:00 - 13:00 / 16:00 - 19:00, iar duminica, între 10:00 - 13:00; tel.: 0251.412.473. Preț bilet: 13 lei / pers.
Agenția de bilete se va închide cu 15 minute înainte de spectacol, accesul în sală nemaifiind permis după începerea acestuia.
Vă așteptăm cu drag la teatru! Sărbători cu bine, tuturor!