Poliţiştii Biroului Urmăriri şi cei din cadrul Poliţiei oraşului Baia Sprie au pus în aplicare trei mandate de executare a pedepsei închisorii. Ei au identificat trei bărbaţi care au fost condamnaţi de instanţă la pedepse privative de libertate.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/trei-barbati-au-fost-arestati-de-politistii-maramureseni-pentru-furt-talharie-si-infractiuni-la-regimul-circulatiei.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un tânăr în vârstă de 22 de ani din Baia Sprie are de executat 2 ani şi şase luni detenţie pentru furt calificat. Un băimărean în vârstă de 25 de ani a fost condamnat la patru ani închisoare pentru tâlhărie iar un alt băimărean, în vârstă de 31 de ani va executa 2 ani de închisoare pentru infracţiuni la regimul circulaţiei.
Cei trei au fost depuşi în Centrul de Reţinere şi Arest Preventiv Maramureş şi îşi vor executa pedeapsa în penitenciar.