Surse din cadrul Politiei ne-au declarat că azi noapte, în jurul orelor 2:00, un barbat de cetăţenie străină a fost surprins cu autoturismul în timp ce făcea trafic cu ţigări de contrabadă ucrainiene.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/ultima-ora-surse-cetaean-strain-reinu-azi-noapte-in-leordina-pentru-trafic-cu-igari.jpg&w=800&h=480&q=60)
Individul nu a oprit la semnalele poliţiştilor, fiind urmărit de către aceştia. După o urmărire ca în filme, maşina acestuia s-a orpit într-un gard iar străinul contrabandist a fost condus la secţie pentru audieri. Maşina era înmatriculată în România, având numărul de înmatriculare MM 86 FL*.
Articol în curs de actualizare - aşteptăm comunicatul oficial. Vom reveni cu amănunte.