Poliţia a fost sesizată ieri dimineaţă, la ora 08.05, că în localitatea Sălsig a avut loc un eveniment rutier în urma căruia un copil a fost accidentat.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/un-copil-de-10-ani-a-fost-accidentat-in-timp-ce-traversa-strada-neregulamentar.jpg&w=800&h=480&q=60)
În timp ce un băimărean în vârstă de 35 de ani a condus un autoturism pe DJ 108 spre Ulmeni, a surprins şi accidentat un minor în vârstă de 10 ani din localitate care, în apropierea unei şcoli, a traversat strada prin loc nepermis, fără să se asigure, prin spatele unui autobuz oprit.
În urma impactului, copilul a fost transportat la spital unde a rămas internat. Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest şi s-a constatat că nu se afla sub influenţa alcoolului. Poliţiştii continuă cercetările.