Poliţia municipiului Sighetu Marmaţiei a fost sesizată ieri, la ora 14,00, că la intersecţia străzilor Bogdan Vodă cu Dragoş Vodă din municipiu, a avut loc un eveniment rutier.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/un-sighetean-a-accidentat-pe-trecerea-de-pietoni-o-eleva-de-15-ani.jpg&w=800&h=480&q=60)
Un bărbat de 54 de ani din Sighet, aflat la volanul unui autoturism, a surprins şi accidentat o elevă de 15 ani, care era angajată în traversarea străzii pe trecerea de pietoni.
Minora a fost transportată la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, iar şoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero.