Barbatul care in cursul zilei de ieri, 23 mai, a ucis cu sange rece o femeie in Sighetu Marmatiei, este internat la Spitalul de Psihiatrie din Sighetu Marmatiei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/update-crima-din-sighet-barbatul-ucigas-a-fost-internat-la-psihiatrie.jpg&w=800&h=480&q=60)
Conform unui martor, se pare ca Viorel Feier, barbatul care acum doua zile a comis oribila crima din Sighet, a facut mai multe vizite la magazinul patronat de victima, timp de o saptamana inainte de crima. Saptamana trecuta, victima s-a plans unei cunostinte ca are probleme cu o persoana, care vine la magazinul ei si o hartuieste.
In cursul saptamanii trecute, martorul respectiv a auzit un schimb de cuvinte intre victima si un necunoscut, chiar in magazinul victimei. Din pacate, martorul nu a vazut cine vorbea, dar a retinut cuvintele adresate victimei de catre un barbat: "Am sa iau de la tine ce nu mi-a dat nevasta" si "Nu vezi ce gat frumos ai? Intr-o zi am sa ti-l tai."
Din pacate, Viorel Feier s-a si tinut de cuvant si si-a pus in practica odiosul plan acum doua zile, aplicand doua lovituri de cutit victimei in zona gatului, lovituri care s-au dovedit fatale pentru aceasta.