În baza activităților de cercetare penală desfășurate de polițiștii din Sighetu Marmației, prin ordonanță, procurorul de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Sighetu Marmației, a dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat în vârstă de 55 de ani din Budești.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_6602dd00f2af8.jpg&w=800&h=480&q=60)
Acesta a fost implicat în evenimentul de la data de 20 martie a.c., produs în localitatea Budești, unde polițiștii Secției 5 Ocna Șugatag au efectuat uz de armă.
Bărbatul a fost depus în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă Maramureș