Ieri, la ora 11,00, un bărbat de 26 de ani din Sighetu Marmaţiei a condus o autoutilitară în direcţia Berbeşti - Sighetu Marmaţiei.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/vadu-izei-un-sighetean-a-intrat-cu-masina-intr-un-stalp.jpg&w=800&h=480&q=60)
La intrarea în localitatea Vadu Izei nu a adaptat viteza la condiţiile de carosabil ud, a pierdut controlul direcţiei de mers, izbindu-se de un stâlp de la reţeaua electrică pe care l-a rupt.
În urma coliziunii, conducătorul auto a suferit leziuni uşoare, fiind transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale, fără să rămână internat. Şoferul nu se afla sub influenţa băuturilor alcoolice.
Poliţiştii continuă cercetările.