În cadrul unui control în trafic efectuat vineri de poliţiştii din Vişeu de Sus, pe strada Dragoş Vodă din oraş a fost oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 35 de ani.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/viseu-de-sus-barbat-de-35-de-ani-cercetat-pentru-contrabanda-cu-tigari.jpg&w=800&h=480&q=60)
În urma verificărilor efectuate de poliţişti, aceştia au găsit în autoturism 200 de pachete de ţigări de provenienţă extracomunitară, pentru care conducătorul auto nu a putut prezenta documente de provenienţă.
În cauză s-a dispus ridicarea ţigărilor şi indisponibilizarea autoturismului, fiind efectuate cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă.