Poliţiştii din Vişeu de Sus împreună cu reprezentanţi ai Ocolului Silvic din localitate au organizat ieri o acţiune în scopul prevenirii şi combaterii delictelor silvice.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/viseu-de-sus-taiere-ilegala-si-furt-de-arbori.jpg&w=800&h=480&q=60)
Astfel în locul numit „Valea Grindei” a fost identificat un bărbat de 44 de ani din Vişeu de Sus care a tăiat ilegal şi sustras 19 arbori de esenţă răşinoasă în valoare de 9000 lei. Pe numele bărbatului a fost întocmit dosar penal, acesta fiind cercetat pentru tăiere ilegală şi furt de arbori.