Ieri, 26 decembrie, la ora 02.32, polițiștii au fost sesizați de către un bărbat cu privire la faptul că la domiciliu acestuia are loc un scandal în familie.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_61c9bbeb7df97.jpg&w=800&h=480&q=60)
Deplasați la fața locului, polițiștii au identificat apelantul, un bărbat de 48 de ani și pe soția acestuia, o femeie tot de 48 de ani, care au relatat faptul că, în urma unei stări conflictuale spontane, fiul lor, un tânăr de 25 de ani i-a agresat fizic.
Victimele au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Tânărul a fost transportat cu ambulanța la Spitalul Sighetu Marmației, în vederea efectuării unei expertize de psihiatrice.
În cauză, a fost emis un ordin de protecţie provizoriu pe numele tânărului și polițiștii efectuează cercetări privind săvârşirea infracţiunii de violență în familie.