În urma investigaţiilor efectuate de poliţiştii din Vişeu de Sus au fost identificaţi trei minori în vârstă de 14, 16 şi 17 ani din localitate, bănuiţi de comiterea a două furturi.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/viseu-de-sus-trei-minori-in-varsta-de-14-16-si-17-sunt-cercetati-pentru-furt.jpg&w=800&h=480&q=60)
Cercetările poliţiştilor au relevat că aceştia, în cursul lunii februarie a.c., au comis un furt dintr-o locuinţă şi un furt de telefon mobil din vestiarul unei săli de sport. Prejudiciul a fost recuperat.
Cercetările continuă cu cei trei în stare de libertate pentru documentarea întregii activităţi infracţionale.