Reprezentanţii Vital anunţă întreruperea furnizării apei potabile marți, 3 octombrie 2023, în Sighetu Marmației, pentru lucrări de reparații la o conductă spartă.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_651bd2e77c07e.jpg&w=800&h=480&q=60)
Astfel, până la ora 12:00, din cauza unor lucrări de reparații la o conductă spartă, nu vor avea apă la robinete sighetenii de pe Str. Unirii nr. 2-30 [ numerele pare].
Echipele de intervenție sunt la fața locului, pentru remedierea situației și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp.