În perioada 17-23 martie a.c., polițiștii din cadrul Secției 4 Poliție Rurală Leordina, împreună cu polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Maramureș, au organizat şi desfăşurat acțiuni pe linie rutieră pe D.N. 18 pentru combaterea nerespectării regimului legal de viteză.
![](https://img.sighet247.ro/timthumb.php?src=/art247/f_623c71f7d55f8.jpeg&w=800&h=480&q=60)
În cadrul acestora, au fost verificate 150 de autovehicule, iar pentru neregulile constatate, au fost aplicate 101 sancțiuni contravenționale în valoare totală de peste 56.000 de lei.
Totodată, ca măsură complementară s-a dispus reținerea a 12 permise de conducere și a două certificate de înmatriculare.