În prima repriză, jucătoarele din Baia Mare au deschis scorul prin Andreea Gulin în minutul 16, iar Georgiana Marița a majorat avantajul echipei în minutul 30.

În partea a doua a meciului, scorul a luat proporții odată cu golurile marcate de Nadia Coreniuc în minutul 58, Ana Samok în minutul 60 și Andreea Cândea în minutul 80.

Cu acest rezultat remarcabil, echipa ACS Fotbal Feminin Baia Mare încheie sezonul pe locul 5 în clasament, acumulând 22 de puncte și având un golaveraj de 52-43. O performanță solidă care reflectă angajamentul și determinarea echipei în acest sezon.

Felicitări echipei și staff-ului tehnic pentru reușita de a încheia acest sezon cu fruntea sus! Performanța obținută este rezultatul muncii și dedicării voastre de a vă depăși limitele în fiecare meci.